Barcelona a reusit sa castige pe teren propriu meciul tur disputat in compania grecilor de la Olympiacos. A fost o partida deschisa in care Barcelona a reusit sa domine cea mai mare parte a jocului asa cum ne-a obisnuit de-a lungul ultimilor ani. Olympiacos a reusit sa ajunga doar o singura data la poarta si sa puna presiune pe apararea catalanilor.

Barcelona isi continua parcursul perfect in acest sezon din Liga si isi pastreaza pozitia de lider in grupa D si dupa a treia runda. Nikolaou a marcat in propria poarta in prima repriza. Messi a dublat avantajul gazdelor in partea secunda iar Digne a inchis tabela la 3-0 in minutul 64′.

In celalalt meci al grupei, Juventus a castigat cu putine emotii dupa ce Sporting a condus timp de 15 minute atunci cand Alex Sandro a marcat in propria poarta la inceputul partidei. Pjanic a egalat pana la finalul primelor 45 de minute, iar pe final Mandzukic a reusit golul victoriei. Juventus ramane pe pozitia secunda la 3 puncte in spatele adversarei din aceasta seara. Olympiacos ramane singura formatie fara puncte dupa 3 runde.

Sursa foto: newsday.com